Avigdor: Hamas’la Savaş An Meselesidir

lieberman
Paylaş
 

İsrail Radyosu’na konuşan İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman, “Mevcut durumun değiştirilmesi ve ülkede sükunetin sağlanması, düşmana karşı korku dengesinde değişiklik yapılmasını gerektirir. Hamas ile savaş sadece an meselesidir” dedi.
.
Lieberman, Gazze’ye yönelik son saldırıda İsrail Savunma Bakanı Moşe Yalon ve Başbakan Binyamin Netanyahu’nun da performanslarını eleştirdi.
.
İsrail Dışişleri Bakanı ayrıca, “Birkaç hafta önce Hizbullah’ın İsrail askeri kuvvetlerine düzenlediği füze saldırısına güçlü bir şekilde karşılık verilmesi gerekirdi” diye konuştu.

 

 

Netanyahu - Yalon
İsrail Genelkurmay Başkanlığı görevini pazar günü Gadi Eizenkot’a devredecek Benny Gantz da, cumartesi günü İsrail’in gelecekte Lübnan sınırındaki ‘düşmanlarıyla’ yeniden savaşacağını söyledi; “Yeni bir savaş kaçınılmaz” dedi.

.
Grantz’ın yönetimindeki İsrail ordusunun Gazze’ye 7 Temmuz 2014’te başlattığı ve 51 gün süren saldırılarda 2 bin 159 kişi hayatını kaybetti, 11 binden fazla kişi de yaralandı. Gazze’deki 17 bin 200 ev, 73 cami ve 24 okul tamamen yıkıldı, binlerce bina da hasar gördü.

Etiketler:
Gazze Hamas İsrail Lübnan
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Türkiyeİstihbarat Takip İçin
TÜRKİYE İSTİHBARAT TAKİP