Baltimore Eylemleri ve Polisin Orantısız Güç Kullanımı

amerika ırkçı eylemler
Paylaş
 

Baltimore Eylemleri ve Polisin Orantısız Güç Kullanımı Devam Ediyor

 

ABD’nin Maryland eyaletine bağlı Baltimore kentinde Freddie Gray adlı siyahi bir gencin gözaltında ölmesinin ardından başlayan protesto gösterileri dinmek bilmiyor. Gösterilerle birlikte polisin aşırı biber gazı ve orantısız güç kullanması tartışmaları da yeniden başladı.

 

“F..K THE POLİCE TİŞÖRTÜNE BİBER GAZI”

Üstünde ‘F..k the police’ yazılı bir tişörtle sokağa çıkan siyahi bir genç, polise karşı hiçbir fiili eylemde bulunmadığı halde polisin sert tepkisiyle karşılaştı. Bir polis, kendilerine doğru yürüyen gencin yüzüne doğrudan biber gazı sıktı.

 

baltimore eylemleri

 

KELEPÇE TAKTI

Ardından bir polis de gencin uzun saçlarından çekerek yere düşürdü. Yerdeki gencin ellerine bir başka polis arkadan kelepçe takarken diğer polisler de çevrede olan göstericileri biber gazı sıkarak bölgeden uzaklaştırmaya çalıştı.

amerika polis şiddeti

GÖSTERİCİLER TEPKİ GÖSTERDİ

Polisin orantısız bir şekilde biber gazı kullanımı üzerine göstericiler taş ve çeşitli eşyalar fırlatmaya başladı. Olay yerindeki basın mensupları tarafından kaydedilen görüntülerin devamında gencin, elleri arkadan kelepçeli halde karga tulumba taşınması dikkat çekti.

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Türkiyeİstihbarat Takip İçin
TÜRKİYE İSTİHBARAT TAKİP