BND Ajanı Kacynski’den Türkiye İçin Şok Eylem Planları

BND AJANI KACYNSKİ
Paylaş
 

Terör Örgütü DHKP-C’nin merkezi olarak bilinen Ok Meydanı’na yapılan Özel Harekatlı Şafak Operasyonun’da tutuklanarak ceza evine gönderilen Stephan Shak Kacynski’nin Almanya Federal Haber Alma Servisine bağlı bir ajan olduğu ortaya çıkmıştı. Bugün ise Alman ajanın Türkiye’ile ilgili eylem planları deşifre edildi…

 

 

SALDIRI PLANLARINI VERDİ

 

Tutuklanan BND ajanı Kacynski’nin İstanbul’u kana bulmak için eylem planları hazırladığı ortaya çıktı. Terör örgütünün sözde liderleri ile görüşen Kacynski, kritik noktalarda gerçekleştirilecek 3 terör eyleminin startını vermek için İstanbul’a geldi.

Sık sık Türkiye’ye gelerek örgütle ilişkiye geçen Kacynski’nin Çağlayan adliyesine yapılan saldırının emrini veren örgütün sözde lideri Hüseyin Fevzi Tekin’le de Yunanistan’da irtibat kurduğu belirlendi.

 

YÜKLÜ MİKTARDA PARAYLA GELDİ

 

DHKP-C ile Alman İstihbaratı BND arasındaki irtibatı kuran isim olan Kacynski örgüte finansal desteği de sağlıyordu. 6 Şubat’ta İstanbul’a gelen Kacynski Avrupa ülkelerinden aldığı yüklü miktarda parayı örgüte aktardı. Alman ajanın hesap hareketlerini inceleyen istihbarat birimleri, Kacynski’den gelen yüksek miktardaki paranın Yunanistan ve Bulgaristan’daki kamplardan sorumlu teröristlere aktarıldığını tespit etti.

TALİMATLAR NEVŞEHİR’DE

Kacnyski, Türkiye’ye ilk girişi 1996’da yaptı. Daha sonra 2007, 2009, 2011, 2014 yıllarında Türkiye’ye geldi. 2015 yılında iki kez Türkiye’ye gelen Kacnyski’nin ilk gelişinde örgüt elemanları ile birlikte Nevşehir’de tatile gittiği, burada istişarelerde bulunarak fikir alışverişi yaptığı ve talimatları aktardığı ortaya çıktı.

 

ÖRGÜT DAVALARINI TAKİP ETTİ

 

DHKP-C’ nin Avrupa’daki birçok eylemine katıldığı belirlenen Kacynski, Türkiye’de de Gazi olayları, Hayata Dönüş Operasyonu ve DHKP-C şüphelisi Avusturyalı gazeteci Sandra Bakutz’un duruşmasını takip etti. Örgüt üyeliğinden tutuklanan Cavit Yılmaz’ın ise İstanbul Emniyeti’ne saldırı düzenlerken öldürülen terörist Elif Sultan Kalsen’le mektuplaştığını itiraf ettiği öğrenildi.

 

POLİSLERE ‘SIRA SİZE GELECEK’ TEHDİDİ

 

Emniyet ifade vermeyen BND ajanı Kacnyski, sağlık kontrolüne götürülürken Türkçe, “Baskılar bizi yıldıramaz” diye slogan attı. Alman ajanın emniyetteki işlemleri devam ettiği sırada görevli polisleri, “Sıra size de gelecek” diyerek tehdit ettiği ileri sürüldü.

 

 

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Türkiyeİstihbarat Takip İçin
TÜRKİYE İSTİHBARAT TAKİP