CIA’nin “Zihin Kontrol Operasyonları”

zihin kontrolü cia
Paylaş
 

Sosyal zihin kontrolü operasyonlarına en iyi örnek CIA ve Derin Devletler tarafından oluşturulmuş olan bazı tarikat ve kültler teşkil eder. Bu tarikatların ve kültlerin temel yapıları incelendiğinde bazı katı ve ana özellikler görülür. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Bireyler, katı bir biçimde kültün ve tarikatın felsefesine ve dünya görüşüne inanırlar.
  • Bireyler sanki birer robot gibi guruların veya liderlerin emrettiklerini yaparlar. Örneğin metroya sarin gazı atmak, toplu intahar etmek veya bir satanist törende Sharon Tate’ı öldürmek gibi. Kayıtsız şartsız o kült veya cemaat için çalışmak, malını oraya bağışlamak, gerektiğinde Danıştay gibi kurumlara saldırıp, cinayet işlemek gibi.
  • Bireyler bu kült veya tarikat içinde pek çok savunma mekanizmalarını tatmin ederler, sevgi, dostluk, bütünleşme ve huzur bulurlar. Tüm gelirlerini bu organizasyona vermeye hazırlardır.
  • Bireyler bu kült veya tarikatta bulunmakla bazı parapsikolojik ve doğa ötesi özelliklere kavuştuklarını savunurlar. Örneğin uzaylılarla temas etmek gibi, mistik bir takım bağlantılar gibi, mistik psikoz yaşayan da çoktur.
  • Bireylerin çoğu aslında paylaşılmış, kontrollü bir psikozu yaşamaktadırlar. Dolayısı ile bu kültlerin yapısı ve insanları böylesine robotlaştıran mekanizmaların yapısı mutlaka incelenmelidir. Bu koşulları oluşturan sistem büyük olasılıkla istihbarat örgütlerinin deney alanına girmektedir.
  • Bireylerin guru, şeyh ve cemaat lideri veya liderler için herşeylerini feda etmeye hazırdırlar. Buna hayatları da dahildir. Satanist kültlerde cinsellik ve bu konuda kullanılma daha ön planda gelir.
  • Bireyler tam bir kabul etme, kendini bırakma, telkin ve bundan mutlu olma bilinç hali içindedirler. Bu etkilerin insan bilincinde, üstelik bilim eğitimi görmüş insanlarda bile (AUM TARİKATInda olduğu gibi) nasıl oluşturulabildiği çok meçhuldür. Bu konu psikiyatri veya nörobilim tarafından çözülmüş değildir.

Yukarıdaki koşulları bir sosyal kapalı sistemin bireyleri üzerinde sadece yazılı veya sözel ideoloji ile oluşturmak mümkün olmaz. Beyin ykıama, telkin mutlaka etkilidir, ama henüz açıklanmamış ve bilinmeyen sosyal zihin kontrolü meknazimalarının da var olma ihtimali vardır. Bu konularda araştırma yapan psikiyatrist, psikolog veya nörolobilimciler zaten istihbarat örgütleri adına çalıştıkları için hiç bir bulguyu yayınlamazlar ve bu bilgiler, sonuçlar gizli bilimin birer bulgusu olarak sınıflanmış (classified) arşivlerde kayarak, patolojik bir ruh yapısına gelebileceklerini ve sosyal olarak tamamen kontrol edilebilen bir kitleye nasıl dönüşeceklerini bir sonraki konularımız olan Marshall Applewhite (Cennetin Kapısı) ve Heaven’s Gate örnekleriyle inceleyeceğiz.

 

Bir sonraki konumuzda İstihbarat Örgütlerinin zihin kontrol deneylerini daha yakından açıklayacağız.

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Türkiyeİstihbarat Takip İçin
TÜRKİYE İSTİHBARAT TAKİP