DHKP-C’nin Merkezine Şafak Operasyonu

dhkpc operasyon
Paylaş
 

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından, terör örgütü DHKP-C’nin aktif olarak eylemlerini gerçekleştirdiği İstanbul Ok Meydanı’na ŞAFAK OPERASYONU düzenlenerek 24 şüpheli gözaltına alındı.

 

Hazırlıklarını tamamlayan Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Gençlik Federasyonu Derneği, İdil Kültür Merkezi, Okmeydanı Haklar ve Özgürlükler Derneği’nin de aralarında bulunduğu önceden belirledikleri 38 adrese eş zamanlı olarak operasyon düzenledi.

 

ÖZEL HAREKAT TİMLERİNDEN BASKIN

Operasyon kapsamında Okmeydanı Mithatpaşa ve Piyalepaşa Caddesi üzerindeki birtakım binalara ve Halklar ve Özgürlükler Derneği’ne özel harekat timleri tarafından baskın düzenlendi.

 

operasyon ok meydanı

 

ZIRHLI ARAÇLAR SOKAKTA HAZIRDA BEKLETİLDİ

Yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı operasyonda, polis ekipleri çelik yeleklerini giyerek silahlarıyla sokak başlarında nöbet bekledi. TOMA ve “akrep” diye tabir edilen zırhlı araçlar hazırda bekletilirken, yapılan operasyonda çok sayıda kişinin gözaltına alındığı öğrenildi.

 

dhkpc operasyonu

 

24 GÖZALTI

Operasyonda, 24 kişi gözaltına alınırken 2 ruhsatsız tabanca, otomatik av tüfeği, sinyal kesici cihaz, çok sayıda mermi ve örgütsel döküman ele geçirildiği öğrenildi. Operasyon kapsamında gözaltına alınan zanlılar Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçirildi. Kontrolden geçirilen zanlılar sorgulanmak üzere İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Türkiyeİstihbarat Takip İçin
TÜRKİYE İSTİHBARAT TAKİP