Ermeni Yalanlarına Karşı Amerika Türk Mitingine Davetlisiniz

atatürk
Paylaş
 

Yarın Gaziantep’te “100 YILLIK ACIYLA YÜZLEŞİYORUZ” başlığıyla düzenlenmesi planlanan Ermeni Soykırımı sempozyumu Yeşiller Ve Sol Gelecek Partisi tarafından organize edilecektir.

 

Türk-Amerikan Güvenlik Vakfı’ndan Sayın Fatih Bey, Amerika’da Ermeni yalanlarını ortaya çıkarmak için çalışan vatansever Türklerden biri olup Ermeni Soykırımı iddialarını çürüten bilgileri kaynaklarıyla birlikte bize göndermişlerdir.

 

 

Sempozyuma katılacak olan sözde aydınların kaynaklarıyla birlikte verilen bu bilgileri gözden geçirmeleri ve bu yalanlarından biran önce dönmeleri gerektiğine inanıyoruz.

 

amerika mitingi

 

Ermeni Diasporasına Karşı Türkiye’yi savunan Başkonsolosumuz’a destek olmak için Türkiye’nin Los Angeles Başkonsolosluğu önünde 24 Nisan’da miting düzenlenecektir. Bizleri Amerika’dan takip eden tüm takipçilerimizin ellerinde Türk bayraklarıyla bu mitinge katılmalarını rica ediyoruz.

 

ermeni_soykirimi_yalanlari

1 – “ERMENI ISYANCILARIN RUS YARDIMINA IHTIYACI VARDI…”

Osmanlı’ nın doğusunda,Ermenilerin nispeten az sayısından iki sonuç resmedilebilir: Birincisi, Anadolu Ermenilerinin kendileri tarafindan, Osmanlı Develetine hiç bir büyük tehdit olmazdı. Ermeni isyancılar sivil düzeni bozmuş olabilir fakat Osmanlı otoritesini tehlikeye atacaklar çok az vardı. Ermeni isyancıların, dış güçlerden, sadece Rusya tarafından sağlanacak olan yardıma ihtiyaçları vardı. İkinci sonuç, Ermeni milliyetçilerinin, eğer orada yaşayan müslümanlari tahliye ederlerse, sadece gerçekden kendilerine ait bir devlet kurmak olmasıdır.

Kaynak: . http://www.eraren.org/index ? php Lisan = tr & Sayfa = DergiIcerik & IcerikNo = 236

 

2 – RUSYA ve TURKİYE’deki ERMENİLER

İngiliz yazar C.F. Dixon-Johnson, Sir Charles Wilson’nin yorumlarını (sayfa 20) sonraki makalesinde, Britannica Ansiklopedisinde, takiben [söyle] aktarıyor: “Ermeniler, dinlerin [den] serbestçe faydalanma, kendi kilise ve manastırlarına sahib olma, çocuklarını okutma hakkı ve kendi belediyelerine ait işleri idare etmelerinde kanun önünde tanınmış bir konumda.”, “Ruslar, Ermeni kiliselerini, okullarını ve dil’lerini kısıtladı; Türkler, tersine, tüm bu gibi konulara mükkemmel, hoşgörülü ve liberaldi. Türkler, Ermeniler nasıl dua ederdi, ögrettirdi ve konuşurdu umursamadılar”,”Türkler,Ermenilere güler yüzle itimat ederek davrandı…”(sayfa 21),

 

“Yazarın, Gratan Geary’nin ‘bir uca Asyalı Türkiye’de uçtan Bir’ [kitabından] alıntısındaki kayıtlarda (Londra, MS ve R. Sampson, 1878), Osmanlı Hükümetinin dini hoşgörüsünün Eksiksiz olduğunu Hristiyanların Okullarda ziyaretinde kiliselerde ne yaptığına VEYA öğrettiğine asla HERHANGİ Bir A.Ş. şekilde Müdahale etmediğini [ve] oğretimde VEYA ibadet’de Daha Fazla sinirsiz Bir Özgürlüğün mümkün olmadığını “. yazıyor.

 

Kaynak: http://www.ataa.org/referenc/ 1916_ataov.html

 

3 – WASHINGTON DC’de KONGRE KÜTÜPHANESİ

 

ABD’li Amiral Mark Bristol,”Anadolu’daki İtalyan askeri yetkilileri aracılığıyla, Kars’dan bir telgraf alındı -[telgraf]- Amerikalıların güvende olduğunu, çalışmalari ile ilgilendiğini ve Türkler tarafından taciz edilmedigini; ayrıca katliamlar olmadığını, yardim calişanlarina her zamanki gibi kimsesiz cocuklara bakmak icin izin verildigini, belirtiyor.”

 

Kaynak : Amiral Mark Lambert Bristol’lin [yazdigi] kagitlari,Kongre Kutuphanesinin el yazmasi bolumune yerlestirilmistir.”,”Operasyon Raporu 7 Kasim 1920 tarihinin hafta sonu.”

 

4 – “KATLİAMLAR YOKTU…”

 

ABD’li Bolge Komutani Edward Fox,”Turk’ler Kars’in icine girdiler ve Ermeniler baslangicta, tepedeki iki veya uc yerden kisa suren [ates etme] haric, bir tek kursun atmadan kactilar. Bir cok Ermeni silahlarini atip, uniformalarini cikarip,evlerde saklandilar,ozellikle yakin doguda yetimhanelerde ve hastanelerde cocuklar ile [saklandilar].Suc islenildigi rapor edilmis bazi Ermenilerin oldurulmesi disinda katliamlar yoktu.”

Kaynak : Amiral Mark Lambert Bristol’lin [yazdigi] kagitlari, Kongre Kutuphanesinin el yazmasi bolumune yerlestirilmistir. “,”Operasyon Raporu 15 Aralik 1920 tarihinin hafta sonu.”

5 – “…[Ermeniler] GERİLLA ÇETELERİ HALİNE GETİRİLDİ”

 

Justin McCarthy,”Asagi yukari 6,000-8,000 oncelikle Mus,Van ve Bitlis Kagizman bogesinde toplanmis ve Ruslar tarafindan organize edilmislerdi.Bir baska,yaklasik 6,000 Anadolu Ermenisi Igdir’da organize edildi, egitildi ve gerilla ceteleri haline getirildi.Osmanli ordusu,Sivas vilayetinden yalniz 30,000 silahli kisilerin Ermeni kuvvetlerine katildigini tahmin etti.”

Kaynak :Prof. Justin McCarthy, Death and Exile, 1995, p. 186 (Justin McCarthy,Ölüm ve Sürgün,1995,sayfa 186)

 

6 – “ERMENİLER BİR COĞUNLUĞA ASLA YAKLAŞMAMIŞLARDI”

 

Amerikalı General James G. Harbord,” Türkler ve Ermeniler yüzyıllarca yan yana barıs içinde yasadılar.Sürgün sırasında Türkler de Ermeniler kadar acı çekti.Savasa giden Türk köylülerinin sadece %20’si evlerine dönmeleri mümkün olacakdı, I.Dünya savasının basında ve daha öncesi Ermenistan denilen bölgede, Ermenilerin nüfusun coğunluğuna yaklasan bir seyi yokdu, Eğer tehcir edilen Ermenilerin hepsi geri gelse dahi coğunluk olmayacaklardı ve geri dönen Ermenilerin tehlikede olacağı iddiası dogru değildi.”
Kaynak : General James G. Harbord, Eylül ve Ekim ayları boyunca Anadoluyu tamamen gezdikten sonra ABD Kongresine gönderdiği rapor; Kara Schemsi, Turcs et Armeniens devant l’Histoire, Geneve, Imprimerie Nationale, 1919, p. 31-32.

 

7 – “…YÜKSEK RÜTBELİ DEVLET GÖREVLİLERİNE ve SUBAYLARINA ERMENİ SUİKAST GİRİŞİMİ….”

 

German General Bronsart v. Schellendorf ,”Ermeni yerlesim bölgelerinde bulunan,sayısız beyanların gösterdiği gibi;kıskırtıcı brosürler, silahlar, cephaneler, patlayıcılar & vs.., Rusya tarafindan güclendirilmis ve finans edilmis isyan,uzun süre icin hazırlanmısdı. İstanbul’da, yüksek rütbeli devlet görevlilerine ve subaylarına [karsi] bir Ermeni suikast girisimi hakkında bilgi zamanın da alınmıstır.

 

Kaynak : Alman General Bronsart v.Schellendorf, Deutsche Allgemeine Zeitung, July 24, 1921.

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Türkiyeİstihbarat Takip İçin
TÜRKİYE İSTİHBARAT TAKİP