Esat’dan İlginç İstihbarat Açıklaması

esat
Paylaş
 

Frasız Kanal 2 televizyonuna verdiği mülakatında Esad, kendisinin koltuğu bırakması konusunda ısrar eden Fransa’nın tutumu ile ilgili olarak, Suriye Muhaberatı ve Fransız istihbarat birimi arasında iletişim olduğunu söyledi. Esad, iki ülke istihbaratı arasında iletişime rağmen işbirliğinin olmadığını savundu.

İstihbarat birimleri arasında bilgi paylaşımı olup olmadığı ile ilgili bir soru üzerine Beşar Esad, “Hayır yok. Ancak görüşmeler Suriye’yi ziyaret eden istihbarat üyeleriyle oldu” şeklinde konuştu.

Esad’ın bu açıklamaları ile basının sorularına rağmen Fransız Dışişleri Bakanlığı’nın açıklama yapmadığı belirtildi. Suriye’de devam eden iç savaşta 220 binden fazla kişi yaşamını yitirdi.

Fransa, Suriye’deki siyasi çözümde Esad’a yer olmadığı yönünde bir tutum sergiliyor. Fransa Dışişleri Bakanı Laurent Fabius, Mart ayında yaptığı açıklamada, Esad’ın yönetimde olduğu bir siyasi çözümün Irak ve Suriye’nin belirli bölümlerini elinde tutan IŞİD’e bir “hediye” olacağı değerlendirmesinde bulunmuştu.

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Türkiyeİstihbarat Takip İçin
TÜRKİYE İSTİHBARAT TAKİP