Fransız İstihbaratından Büyük İhmal

fransa saldırı
Paylaş
 

Fransız istihbaratı, Türkiye’ye “Moussa Coulibaly” adlı kişinin tehlikeli ve saldırgan olduğu bilgisini iletti. Bu haberi alan Türkiye polisi, 29 Ocak’ta Fransa’dan uçakla İstanbul’a geleceğini tespit ettiği Moussa Coulibaly’ni, Atatürk Havalimanı’nda pasaport kontrolü sırasında gözaltına alarak, daha sonra sınırdışı etti.

Fransız Askerine Bıçaklı Saldırı

Sınır dışı edilen Moussa Coulibaly çok rahat bir şekilde Fransa’nın Nice şehrine ulaşarak Massena Meydanı’nda bulunan Musevi Kültür Merkezini koruyan 3 Fransız askerine bıçakla saldırdı.

fransa  polisi

Fransa İstihbaratında Büyük İhmal

İstanbul emniyetinde, hakkında ”Türkiye’den yasa dışı yollarla Suriye’ye geçeceği”yönünde istihbarat bulunan Coulibaly’nin aynı gün sınır dışı edilerek Fransa’ya geri gönderildiği belirtilmesine rağmen; Türkiye’yi uyaran Fransız istihbaratı, sınır dışı edilmesine rağmen Coulibaly’i takip etmeyerek 3 askerinin yaralanmasına ihmal verdi.

 

fransa saldırı

Saldırganın Paris’te Musevi Marketine Yapılan Terörist Eylemle Bağlantı İhtimali

Saldırganın, Yahudi marketine terörist eylem gerçekleştiren Amedy Coulibaly ile aynı soyadına sahip olması aralarında bir bağlantı veya akrabalık ilişkilerinin olduğu şüphesini getirdi. Ancak saldırının ardından kaçan Moussa Coulibaly tramvayda yakalanarak etkisiz hale getirildi. Gözaltına alınan Moussa Coulibaly hakkında açıklama yapan Fransız polisi, saldırganın 9 Ocak’ta Paris’te Musevi marketine saldırı düzenleyen Amedy Colibaly ile bir yakınlığı olmadığını belirtti.

Anti-Terör Soruşturma Başlattı

Saldırganın yakalanmasıyla birlikte Paris Savcılığına bağlı Anti-Terör bölümü olayla ilgili geniş soruşturma başlattı.

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Türkiyeİstihbarat Takip İçin
TÜRKİYE İSTİHBARAT TAKİP