İblisin Adamlarından Psikolojik Operasyon: Afazi

psikolojik operasyonlar
Paylaş
 

Dünya’yı yöneten Lucifer (iblis)’in emriyle yöneten on üç seçkin aile ve onların emrinde dünyayı yöneten tehlikeli gizli örgüt ve tarikatların dünyayı ele geçirmek için insanları köleleştirdiği bir alanda, silah olarak kullandığı alanlardan bir tanesi de psikolojidir. Afazi ise psikolojik olarak kullandığı silahlarından bir tanesi…

 

Afazi, beynin hasara uğraması ile ister yazılı ister sözlü “lisan”ı ilgilendiren bir bozukluktur. Aynı zamanda afazi, şer odaklarının psikolojik savaş birimlerince insan beyninin lisanla ilgili bölümünün dejenere edilmesiyle de ortaya çıkmaktadır.

 

Afazinin en önemli bir sonucu olan, Türkiye’de yaşanan entellektüel sığlık, psikolojik savaş taktiklerinin bir sonucudur. Türk insanının şer odaklarının saldırılarına tepki vermemesi, kendini aydınlatmaması, gerçeği görmek istememesi afazinin ne kadar etkili olduğunu göstermektedir.

 

psikolojik operasyon

 

Afazi denilen bu operasyon beynin Wernicke alanına (kodlama ve anlama merkezidir), Yüce Yaradan’ın insana bahşettiği, Kuran-ı Kerim’de belirttiği “idrak”e yöneliktir. Afazi’Nin ne olduğunu oluşturduğu etkilerden anlamak yeterlidir.

 

Şimdi Afazinin etkilerine bakalım:

 

Birinci etkisi, gönderilen mesajlara beyindeki sözcük anlamları bilinç bulanıklığı yaratılarak biçimce kaydırılıyor.

 

İkinci etkisi, beynin özel kortikal alanlarında kodlanmamış ve karşılığı olmayan sözcükler bombardıman halinde dolaşıma sokuluyor. Bu dolaşıma özellikle yabancı kelimeler kullanılıyor. Gürültü denebilecek bu bombardıman hedef kitle tarafındadn yorumlanamıyor. Gürültülü sistemli olarak artırılıyor ve bireylerde suskunluk ve bellek kaybı ortaya çıkıyor.

 

psikolojik operasyonlar

 

Üçüncü etkisi ise biretin zihninde olan kelimeyi, başka çağrışımlar yapan a da karşılığı olmayan bir başka kelime ile değiştirerek silmeye yönelik taktiklerden oluşuyor. Örnek verek gerekirse şehir isimlerinin değiştirilmesi, “terörist” yerine “dağdakiler” denmesi buna iyi örneklerdir.

 

Bu üç saldırı sonucu bireyler Afazi durumuna getiriliyor. İnsanlarda anlama, konuşma, okuma ve yazma sorunları ortaya çıkıyor. Lisan ile bilinç arasındaki kopukluk nedeniyle entellektüel kapasite büyük ölçüde düşüyor.

 

Batuhan Oğuz Atilla Kağan’ın Makalesi

 

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Türkiyeİstihbarat Takip İçin
TÜRKİYE İSTİHBARAT TAKİP