İngiltere’den, Rus Güzeli Ajan Uyarısı

anna chapman
Paylaş
 

İngiltere Savunma Bakanlığı, çalışanlarını Rus casusu güzel kadınlara karşı dikkatli olmaları konusunda uyarıda bulundu.

 

İngiltere’den Dikkat Çekici Uyarı

İngiltere Savunma Bakanlığı, üst düzey görevlerde çalışan yetkili personeline “Gizli Güvenlik Talimatları” adlı yeni bir belge gönderdi. İngiltere Savunma Bakanlığından gönderilen gizli belgede; Rusya’nın özellikle soğuk savaş döneminde, Avrupa ve Amerika’ya gönderdiği güzel ve çekici kadın casuslar ile şantaj ve tuzağa düşürme yöntemleriyle istihbarat toplama tekniklerini tekrar kullandığının altını çizerek çeşitli uyarılarda bulunuldu.

kızıl ajan

RUS KADINLARIN CASUSLUĞU

Rusya’nın daha önceki yıllarda Çeka, NKVD ve KGB gibi istihbarat teşkilatlarının yerini alan FSB’nin güzel ve çekici bayanlarla iş birliği yaptığı bildirildi. Rusya’nın istihbarat birimi FSB’yle ortak çalışan bu alımlı bayanların çeşitli yöntemlerle ülkelerin üst düzey bürokrat ve diplomatlar ile tanışarak onlarla cinsel ilişkiye girdikleri ve bu anların gizli kameraya çekilerek şantaj yoluyla gizli bilgilerin deşifre edilebileceğinin uyarısını personeline ileten İngiltere Savunma Bakanlığı aynı yöntemi Çin’in de oldukça fazla kullandığı belirtti.

 

kızıl ajan 2

Cinsel İlişkiye Girmeyin Uyarısı

İngiltere, Rusya ve Çin’de görev yapan üst düzey devlet görevlilerini yeni tanıştıkları bayanlarla cinsel ilişkiye girmemeleri konusunda ikaz ederken, konuyla ilgili şu örneği verdikleri biliniyor: 2010 yılında Birleşik Krallık milletvekili ile ilişkisi belirlenen Katia Zatuliveter’ın Moskova Kremlin casusu olduğu ortaya çıkmıştı. Verilen diğer bir örnek ise, FBI tarafından deşifre edildikten sonra Rusya’ya iade edilen ve bir dönem modellik de yapan “Kızıl Ajan” lakaplı Anna Chapman’dı.

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Türkiyeİstihbarat Takip İçin
TÜRKİYE İSTİHBARAT TAKİP