ISİD, Organ Ticaretiyle Maddi Gelir Sağlıyor

ısid organ ticareti
Paylaş
 

IŞİD, ORGAN TİCARETİYLE GELİRLERİNİ ARTTIRIYOR

IŞİD’in ardı arkası kesilmeyen maddi kaynağıyla ilgili şok eden bir iddia ortaya atıldı. Bu kez ne petrol ne de başka bir şey. İddiaya göre IŞİD organ ticareti yapıyor. Örgütün katlettiği cesetlerdeki organların eksik olduğu da belirlendi.

Irak’ın Birleşmiş Milletler’deki temsilcisi BM Güvenlik Konseyi’ne IŞİD’in operasyonlarını finanse etmek için organ ticareti yapıyor olabileceğini bildirdi.

organ ticareti
Irak’ın BM temsilcisi Muhammed Elhakim toplu mezarlarda böbrekleri ya da bazı başka organları tıbbi müdahale ile alınmış cesetlere rastlandığını açıkladı. Elhakim konseydeki konuşmasında “Cesetlerin üzerinde organlar alınmış. Bunların araştırılması lazım” şeklinde konuştu.
NTV’nin haberine göre konseyi Irak’ın genel durumu hakkında bilgilendiren Irak temsilcisi sadece Ocak ayında terörizm ve çatışma sonucu Irak’ta toplam 790 kişinin öldürüldüğünü belirtti.

IŞİD’in eylemlerine de değinen Elhakim örgütün Irak’ın üçte birini ve Suriye’nin bir kısmını ele geçirerek buralarda şeriat yasalarını uyguladığını dile getirdi.

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Türkiyeİstihbarat Takip İçin
TÜRKİYE İSTİHBARAT TAKİP