İstanbul’da IŞİD’e Dev Operasyon

istanbul operasyon
Paylaş
 

İstanbul’da terör örgütü IŞİD’e yönelik eş zamanlı operasyonda, Suriye ve Irak’taki çatışma bölgelerine gidecekleri belirlenen yabancı uyruklu yaklaşık 50 şüpheli gözaltına alındı.

 

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, uzun süreli teknik ve fiziki takip sonucu, kısa süre önce yurt dışından gelen çok sayıda yabancı uyruklu kişinin Suriye ve Irak’taki çatışma bölgelerine gideceklerini belirledi.

 

istanbul operasyon

 

Pendik’te tespit edilen 17 adrese eş zamanlı baskın düzenleyen ekipler, yabancı uyruklu yaklaşık 50 kişiyi gözaltına aldı. Sağlık kontrolünden geçirilen zanlılar, İstanbul Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.

 

DHKP-C’YE YÖNELİK OPERASYON

İstanbul’da terör örgütü DHKP-C’ye yönelik operasyon kapsamında 16 adreste arama yapıldı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekiplerinin özel harekat ve çevik kuvvet ekiplerinin desteğiyle sabah saatlerinde Ataşehir, Sarıyer, Gaziosmanpaşa ve Sultangazi ilçelerinde düzenlediği operasyon sona erdi.

 

istanbul isid operasyonu

16 adreste yapılan aramada bir otomatik av tüfeği, örgütsel dokümanlar ve dijital malzemeler ele geçirildi.

Bu arada, operasyonda yaralanan 24 yaşındaki Dilek D’nin polisle çatışmaya girmediği, özel harekat ekiplerince Sarıyer ilçesi Fatih Sultan Mehmet Mahallesi’ndeki evde arama yapıldığı sırada arbede çıktığı, ev sakinlerinden birinin polisin silahına sarılıp tetiğe basması sonucu sırtına mermi isabet ettiği belirtildi.

Merminin Doğan’ın sırtını delip geçtiği, Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılan genç kadının sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenildi.

Operasyonda gözaltı olmadığı kaydedildi.

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Türkiyeİstihbarat Takip İçin
TÜRKİYE İSTİHBARAT TAKİP