Malatya’da 2 Askeri Uçak Düştü: 4 Şehit

4 sehit
Paylaş
 

Maalatya 7’nci Ana Jet Üssü’nüden havalanan iki askeri eğitim savaş uçağı saat 19.40 sıralarında Akçadağ ilçesi Ekinciler Mevkii’nde düştü. Kazada iki pilot şehit oldu.

 

EFKAN ALA’DAN AÇIKLAMA

TBMM Genel Kurulu’nda, MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, düşen uçakları Bakan Efkan Ala’ya sordu. Ala, kısaca şu açıklamayı yaptı:

“Maalesef bugün akşamüstü Malatya’dan havalanan iki savaş uçağımız, daha sonra irtibat kesilmiş ve haber alınamamıştır. Jandarma komutanı olay yerine ulaştı. Biraz önce rapor etmeye başladı. Kesin bilgi vermek üzere şu anda orada, kesin rapor bekleniyor. Elimizde bana ulaşan bilgi, şehitlerimizden ikisinin, pilotlarımızdan ikisinin şehit olduğu, diğer ikisi hakkında bilgi yok. Kısa zamanda bilgi edilecek. Genelkurmayımız da olay netleşince bize bilgi gönderecek. O zaman detaylı kesin bilgi arz ederim.”

f16

AFAD’DAN AÇIKLAMA

AFAD ve İçişleri Bakanı Efkan Ala’nın Meclis Genel Kurulu’nda yaptığı açıklamaya göre, 4 asker şehit oldu.

 

ÇELİŞKİLİ BİLGİLER GELDİ

Ajanslara ilk olarak bir F4’le bağlantının kesildiği haberi düşmüştü. DHA’nın son haberinde ise Malatya 7’nci Ana Jet Üssü’nden havalanandıktan sonra Akçadağ ilçesi Ekinciler mevkii’ne düşen askeri helikopterdeki personelden 1’i şehit oldu, 3 asker yaralandığı duyurulmuştu.

 

KÖYLÜLER: PATLAMA SESİ DUYDUK

Köylülerinde de büyük bir patlamanın ardından alev gördüklerini belirttikleri kaza bölgesine kurtarma ekipleri ile çok sayıda ambulans ve itfaiye ekipleri sevk edildi.

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Türkiyeİstihbarat Takip İçin
TÜRKİYE İSTİHBARAT TAKİP