MİT Müsteşarı Hakan Fidan İstifa Etti

hakan fidan
Paylaş
 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyib Erdoğan, Milli İstihbarat Teşkilatı Müsteşarı Hakan Fidan’ın adaylığının geçtiğimiz günlerde gündemde olduğu söylemiş, kararı verecek kişinin Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun olduğunu ve konuyla ilgili görüşlerini ifade ettiğini açıklamıştı.

hakan fidan tayyip erdoğan

7 Şubatta Duyuruldu 10 Şubatta İstifasını Sunacak

25 Mayıs 2010 tarihinden itibaren Milli İstihbarat Teşkilatı Müsteşarı olan Hakan Fidan’ın, bu yıl Haziran ayında yapılacak genel seçimlerde adaylık görevi için, 10 Şubat 2015’te istifa dilekçesini başbakan Davutoğlu’na sunacağı bildirildi.

hakan fidan

 

Dikkat Çeken Ayrıntı: 7 Şubat Rövanşı

MİT Müsteşarı Hakan FİDAN istifa edeceğinin 7 Şubatta duyurulması, akıllarda Paralel yapı tarafından hazırlanan “Selam-Tevhid” örgütü soruşturması kapsamında 7 Şubat 2012’de ifade çağrılmasının rövanşı olarak yorumlanıyor.

 

İstifa haberi ilk olarak Ak Partiye kaynaklarına yakınlığıyla bilinen “Esad Ç” adlı kişi tarafından duyuruldu, daha sonra ise Başbakanlık Kaynakları tarafından doğrulandı.

hakan fidan istifa

 

Görevinden istifa eden MİT Müsteşarı Hakan FİDAN’ın Haziran ayında yapılacak seçimler için Ak Parti’den milletvekili adayı olacağı iddia ediliyor.

 

Yüksek Seçim Kurulu’ndan (YSK) açıklanan seçim takvimine göre aday adayı olacak kamu görevlileri, en geç 10 Şubat 2015’e kadar görevlerinden ayrılmaları gerekiyor.

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Türkiyeİstihbarat Takip İçin
TÜRKİYE İSTİHBARAT TAKİP