Şehit Savcı Mehmet Kiraz’ın Otopsi Raporu Açıklandı

mehmet kirazın otopsi raporu
Paylaş
 

Salı günü Çağlayan Adliyesi’ndeki rehine operasyonunda ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan Savcı Mehmet Selim Kiraz şehit olduğu haberi tüm Türkiye’yi yasa boğmuştu.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, bugün, Şehit savcı Mehmet Selim Kiraz’ın otopsi raporunu açıkladı.

 

SİLAH TERÖRİSTLERE AİT

Başsavcılıktan yapılan açıklamaya göre, savcı Kiraz’ın başına bitişik atış olacak şekilde silahla ateş edildiği ve silahın teröristlere ait olduğu belirtildi.

 

İŞTE SAVCI KİRAZ’IN OTOPSİ RAPORU

“Şehit cumhuriyet savcımızın 01.01.2015’te saat 01.30’da Adli Tıp Kurumu’nda yapılan otopsi sonucu elde edilen bilgilere göre, cumhuriyet savcımızın başına bitişik atış olacak şekilde silahla ateş edildiği, ateş edilen silahın ise teröristlerin kullandığı 7,65 çaplı silah olduğu tespit edilmiştir.

Cumhuriyet savcımızın odasından peş peşe silah seslerinin gelmesi üzerine güvenlik güçlerimiz yasal müdahalede bulunmuşlardır. Bu esnada teröristler de içeriden güvenlik güçlerine silahla karşılık vermişlerdir.

İstanbul Baro Başkanı sayın Ümit Kocasakal, avukat Şükriye Erden ve özellikle Sami Elvan’ın teröristlerle iletişimleri sağlanmış, uzun görüşmelere rağmen teslim olmamışlardır. Teröristlerin görüşmek istediği avukat Sezgin Tanrıkulu kendisine ilk ulaşıldığında adliyeye geleceğini belirtmesine rağmen adliyeye gelmediği gibi kendisine ulaşılmak istendiğinde telefonlara da çıkmamıştır.”

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Türkiyeİstihbarat Takip İçin
TÜRKİYE İSTİHBARAT TAKİP