Teşkilat-ı Mahsusa Bitmedi, Bitmeyecektir

teşkilatı mahsusa
Paylaş
 

İstihbaratın devlet milletin devamlılığı için çok büyük bir öneme sahip olduğu bilinmektedir. Devletlerin titizlikle koruması gereken gizli sırları her zaman var oluşmutur ve gelecekte de var olacaktır.

 

Günümüzde devletlerarası ilişkilerde yapılan istihbarat çalışmaları hala devam etmektedir. Günçlü devletler başta olmak üzere hher devlet iç ve dış ilişkilerinde menfaatleri gereği ajanlarıyla karşı devletin hakkında her türlü bilgiyi açık ve gizli öğrenmeye çalışmaktadır. Amerika Birleşik Devletleri günümüzde yeni bir istihbarat rezaleti yaşamadı mı? Bir ajanı tarafından ABD Ulusal Güvenlik Ajansı (NSA) dünyada milyonlarca kişinin telefon ve internet kayıtlarını izlediği bilgisi basına sızdırılınca Amerikan sırlarını ifşa eden CIA ajanı Edward Snowden, 2 Temmuz 2013 yılında Amerika’dan kaçıp Rusya’ya sığınmadı mı? Devlet liderleri başka devletlerin liderlerini dinlettikleri ortaya çıkmadı mı?

 

teşkilatı mahsusa

 

Sömürgecilik huyundan vazgeçmeyen güçlü devletiern sınır tanımaz istihbaratları hala devam etmektedir. Devletler her zaman hasımlarını ezmek, küçültmek ve üstün olmak için ajanlarıyla tuzaklar kurarak mücadelelerine devam eerler. Hatta ajan okulları açarak zeki ve yetenekli insanları bu amaçla eğiterek devletin ön perdede görünmeyen gizli menfaatleri için kullanırlar. Şüphesiz gelecekte de var olabilmek için istihbarat çalışmaları devam edecektir. Her devlet başkanının önünü ajanlar açar, dış ve iç düşmanlara karşı bilgilendirirler.

 

teşkilatı mahsusa resim

 

Devletlerarası diyalogun arkasında ajanların istihbarat çalışmaları şüphesiz ki vardır. Teşkilat-ı Mahsusa’nın bir başka versiyonu hala devam etmekte olup, gelecekte var olacaktır.

 

Teşkilat-ı Mahsusa hala bitmemiştir. Bitmeyecektir.

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Türkiyeİstihbarat Takip İçin
TÜRKİYE İSTİHBARAT TAKİP