Turkiyeİstihbarat.com Özel Haberimiz Türkiye Gündeminde..!

nusaybin-operasyon
Paylaş
 

Birkaç gün önce “NUSAYBİN’DE NELER OLUYOR” başlığıyla verdiğimiz haber bugün itibariyle Türkiye gündemine düşmüş durumdadır. Yapmış olduğumuz ana haberi görmek için buraya tıklayınız…

 

Sevgili okurlarımız biz haberimizde orada isim vermeden askerimize, polisimize ihanet eden bir kimseye dikkat çekmek istemiş, devlet büyüklerinin bu konu hakkında adım atmasını istemiştik. Çoğu gönüllü olarak bölgeye giden özel harekatçılarımızın bomba dolu boş binalara “gir emri” verilerek bile bile ölüme gönderildiğini yazdık. Diğer operasyon bölgelerinde bu şekilde bir emir verilmemiştir. Nusaybin’de kaybettiğimiz şehitlerimizin birçoğu eyp dolu binalara sokulması sonucu olmuştur.


İlçede çadır kentte kalan güvenlik görevlilerimizin morali bu sebeple alt üst olmuştur. Oradaki herkes bu vatan için canını seve seve vermek için bölgeye gitmiş kimselerdir. Ama hali hazırdaki mevcut durum asker ve polisimizin moralini bozmaya yetmiştir. Çünkü oradaki aslanlarımız birebir çatışmalarda kayıp vermemektedir.

 

Biz 30 şehidimizi bahsi geçen 16, 17 günde vermedik. Sıçrama diye tabir ettiğimiz operasyonların olduğu her gün bombaların infilak ettirilmesi sonucu şehit verdik. Nusaybin’de halkın tepkisinden korkan malum şahıs ertesi gün sıçrama yapılmasını istemedi. Amaç, şehit haberinin unutulmasıydı.
Akşam sabaha kadar göstermelik eğitim fişekleri atıldı. Yanlış okumadınız. Gece boyu zaman zaman eğitim fişekleri atıldı ya da attırıldı.

 

Orada yaşayan güvenlik güçleri yaşanılanların gündeme gelmesi sebebiyle şuan ümitle sorumlu kişinin görevden alınmasını bekliyor.

Yaralanan güvenlik güçlerimiz hakkında kimsenin aklında soru işaretleri oluşmasına gerek yok. Devletimiz daha önce de bahsettiğimiz gibi Nusaybin Devlet Hastanesi’ne bizzat GATA’dan hekimlerden oluşan özel bir ekip göndermiş olup bu ekiplere Sağlık Bakanlığı’nın UMKE ekipleri eşlik ederek yardımcı olmaktadır. Yaralılarımızın Acil Servise girmelerinden nakilleri yapılasıya kadar biran olsun bu özel ekip yanlarından ayrılmamaktadır.


Burada üzerinde durulması gereken diğer bir husus ise Nusaybin Devlet Hastanesi’nin kendi personelinin yalnız başlarınayken yanlarına biri geldiğinde neden Kürtçe konuşmaya başladıklarıdır. Halen görev yapan bazı personellerin sosyal medya hesaplarında terör sempazitanı olduğuna dair ciddi iddialar vardır. Hatta bazılarının akrabalarının PKK’nın dağ kadrosunda olduğu dillendirilmektedir. Bu kişilerin derhal tespit edilerek Bakanlıkça da gereğinin yapılması gerekmektedir.

Cizre’de, Yüksekova’da bu kadar şehit vermemişken bir hafta ya da 10 günde 30 şehit vermemize sebep olanların artık görevden el çektirilerek gereğinin yapılması gerekmektedir.

Haberimize duyarsız kalmayıp paylaşan tüm duyarlı vatandaşlarımıza polisimiz ve askerimiz adına çok teşekkür ediyoruz.

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Türkiyeİstihbarat Takip İçin
TÜRKİYE İSTİHBARAT TAKİP