Türkiyeistihbarat Özel Haber: Nusaybin’de Neler Oluyor ?

türkiyeistihbarat.com özel haber
Paylaş
 

NUSAYBİN’DE NELER OLUYOR?

| ” Turkiyeistihbarat.com Özel Haber ” |

Mardin Valiliği’nin 29 .03.2016 tarihinde yapmış olduğu resmi açıklamaya göre 14 Marttan bu yana 29 Mart 2016 tarihi ne kadar 22 güvenlik görevlisinin şehit olduğu bildirilmişti.
Dün itibariyle bu sayı 25’i bulmak üzeredir.

Binalara giren güvenlik güçleri daha önce binaya yerleştirilen El Yapımı Patlayıcıların infilak ettirilmesi sonucu hayatlarını yitirmektedirler. Birebir çatışmada şehit olan güvenlik gücü sayısı yok denecek miktarda azdır.

 

operasyon nusaybin

 

Bomba dolu binaların yok edilmeyip güvenlik güçlerine ‘GİR’ emri verilmesi akıllarda soru işaretleri oluşturmaktadır.

Nusaybin’de geçtiğimiz birkaç gün önce Hakan Ş.(22) adlı bir güvenlik görevlimiz ruhsal bunalıma girerek intihar etmişti.

Yine durumdan rahatsız olan bazı güvenlik görevlilerinin istifa ettiği söylenilmektedir.

İlçede sıçrama olarak tabir edilen operasyonların olduğu günlerde hemen hemen şehit vermediğimiz gün bulunmamaktadır.

Nusaybin’de şehit haberini almadığımız günlerde; bir gün önce verilen şehit haberlerinden ötürü gelecek toplumsal tepkilerden çekinilmekte, sadece top atışları yapılmakta ve bunun sonucunda şehit haberleri almamaktayız. Yani sıçrama yapılmamaktadır.

 

pkklılara operasyon

 

Bazen de aynı gün şehit olan asker sayımız fazla olduğunda şehit sayısından bir kısmı ertesi güne sarkıtılarak haber yapılmaktadır

Nusaybin – Kamışlı arasında çok sayıda tünelin bulunduğu bildirilmektedir. Böylece teröristler bu tüneller aracılığıyla çok rahat ilçeye girip çıkabilmektedir.

Terör örgütü mensupları öldürülen arkadaşlarını yakarak kaçmaktadırlar. Çünkü bölgede yabancı uyruklu çok sayıda terörist bulunmakta, kimliklerinin deşifre edilmesini istememektedirler.

 

nusaybin-operasyonları

 

NUSAYBİN DEVLET HASTANESİ’NDE NELER OLUYOR?

 

Bölgede yaralanan güvenlik güçlerimiz Nusaybin Devlet Hastanesi’ne kaldırılmaktadır. Devletimiz askerlere en iyi şekilde müdahale edilmesi amacıyla GATA’dan hekimlerini göndermekte ve bu hekimlere yine Sağlık Bakanlığının gönderdiği UMKE ekipleri yardımcı olmaktadır. Gazilerimiz tamamen bu ekibe emanet olup ilgili hastanelere nakilleri sağlanana kadar bu özel ekip kendileriyle ilgilenmektedir.

Nusaybin Devlet Hastanesi kendi personelinin herhangi bir hasta ya da yaralı yokken Kürtçe konuşmaları akıllarda ‘ BİZİM DUYMAMIZI İSTEMEDİKLERİ BİRŞEY Mİ VAR?” sorularının oluşmasına neden olmaktadır.

 

nusaybin-operasyon

 

İddialara göre hastane çalışanlarının bazılarının yakınları PKK’nın dağ kadrosundadır. Yine bu personellerin bazılarının sosyal medya hesaplarında Pkk sempazitanı olduklarına dair daha önce yapmış oldukları paylaşımlar bulunmakta iken bazılarının hesaplarını kapattıkları yahut da sildikleri iddia edilmektedir.

Nusaybin’de EYP dolu binalar yok edilmeden, asker ve polisimize “gir” emri verildiği müddetçe maalesef ki bölgeden daha çok şehit haberleri almaya devam edeceğiz.

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Türkiyeİstihbarat Takip İçin
TÜRKİYE İSTİHBARAT TAKİP