Ürdün Uçakları Bombalamaya Başladı

savas ucagi
Paylaş
 

IŞID’in Ürdünlü pilot Muaz el-Kesasibe’yi canlı olarak yaktığının görüntülerini yayınlamasından sonra Ürdün’den misilleme gecikmedi. Ürdün’den yapılan açıklamalara göre, Ürdün savaş uçakları kalkış yaparak Suriye’nin Rakka kenti başta olmak üzere bir çok noktaya yoğun bir şekilde hava saldırısı düzenledi. Pilotun öldürülmesiyle ilgili demeç veren Ürdün Kralı Abdullah, yanıtın çok sert verileceğini ifade etmişti.

ürdünlü pilot

Pilotun öldürülmesinden sonra Kral Abdullah ve üst düzey komutanlar, Ürdün Ordu Genel Komutanlığında toplanarak bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıdan sonra konuşma yapan Kral Abdullah, “”Şehit pilot Muaz el-Kesasibe’nin kanı heder olmayacak. Ürdün’ün korkakça işlenen bu suça cevabı sert olacak” ifadelerini kullanarak savaş mesajları verdi.

savas ucagi
Daha sonra “Bu terörist örgüt, yalnızca bizimle savaşmıyor, İslam dini ve hoşgörü değerleri ile de savaşıyor. Biz bu savaşı, inancımızı, değerlerimizi, insani ilkelerimizi korumak için veriyoruz. Bunun için savaşımız amansızca olacaktır. Suçlulara karşı tetikte olacağız, onları kendi yuvalarında vuracağız” cümleleriyle kararlılık mesajı tüm dünyaya iletti.

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Türkiyeİstihbarat Takip İçin
TÜRKİYE İSTİHBARAT TAKİP