Yeni MİT Müsteşarı Belli Oldu

mit-müsteşarı ismail hakkı musa
Paylaş
 

62. Hükümet’in kurulmasının ardından oluşturulan Çözüm Süreci mekanizmasının altıncı toplantısı Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun başkanlığında Resmi Konut’ta yapıldı. Toplantıya Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) Müsteşarlığı’ndan 7 Haziran 2015 seçimlerinde milletvekili adayı olmak için ayrılan Hakan Fidan son kez katıldı.

toplanti mit

20 dakika kala toplantıdan ayrıldı

Başbakanlık kaynaklarından edinilen bilgiye göre Fidan istifasının yürürlüğe gireceği saat 17.00’den 20 dakika önce 16.40’ta Başbakanlık Resmi Konutu’ndan ayrıldı. Fidan toplantıdan ayrılmadan önce başta Başbakan olmak üzere, toplantıya katılan çözüm süreci heyeti kendisine bugüne kadarki katkıları ve yerine getirdikleri görev nedeniyle teşekkür etti.

ismail hakkı musa

Fidan istifasının ardından yerine vekalet edecek isim olarak MİT Müsteşar Yardımcısı İsmail Hakkı Musa’yı Başbakan’ın onayına sunmuştu. Bu vekalet de Başbakan tarafından onaylandı. Yeni MİT Müsteşarı Milli Güvenlik Kurulu’nda görüşülecek ve ikili kararname ile atanacak. MİT Kanunu gereğince MİT’teki herhangi bir görevlendirme ve atama Resmi Gazete’de yayımlanmıyor. Musa, yeni müsteşar atanana kadar bu göreve vekalet edecek.

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Türkiyeİstihbarat Takip İçin
TÜRKİYE İSTİHBARAT TAKİP