Zekeriya Öz’den Sedat Peker’e Gizli Tanıklık Teklifi

sedat peker2
Paylaş
 

Sedat Peker, Zekeriya Öz’ün Kendisine Gizli Tanıklık Teklifinde Bulunduğunu Açıkladı


Sedat Peker dün sosyal medya hesapları üzerinden yeni bir açıklamada bulundu. “Cemaatten-paralele geçen süreç” başlıklı açıklama metninde; Ergenekon Savcısı Zekeriya Öz’ün başka bir avukatı kullanarak kendisine gizli tanıklık teklifinde bulunduğunu söyledi.

Sedat Peker yayınladığı mesajda, Zekeriya Öz’ün istediği yönde ifade vermesi halinde hiçbir sıkıntı yaşamayacağının söylendiğini ve bu durumun başına ilk kez gelmediğini de belirtti.

 

İşte Sedat Peker’in yazısından ilgili kısım:

“Kıymetli dostlarım, aradan tam on yıl geçtikten sonra 2008 yılında savcı Zekeriya Öz tarafından Ergenekon soruşturması kapsamında tanık olarak ifadeye çağırıldım. İfadem alınırken, orada Ergenekon soruşturmasının diğer savcısı Mehmet Ali Pekgüzel’de vardı (İfadeye çağrılmadan önce Zekeriya Öz, ortak bir avukat arkadaşımız vasıtasıyla eğer istediği yönde ifade verirsem hiçbir sıkıntı yaşamayacağımı şahsıma iletmişti).

zekeriya öz

Sorgu esnasında genelde bana bir şey sormuyorlardı. Önce olaylar böyle olmuş, şöyle olmuş diye anlatıp, sonra da biraz önce anlattığı olayla ilgili soru soruyordu. Nereden bakarsanız bakın bir komedi yani. Beni gizli tanık yapabileceğini söylemişti. ‘Ben hayatımda kimseden korkmadım, bir korkak gibi gizli tanık olmam.’ dediğimde bu seferde açık tanık olabileceğimi söyledi. Tabi ki kendisinin sormuş olduğu sorulara doğru olan neyse o şekilde cevap verdim. Yani kendisinin istediği hiçbir şeyi ifademde kayda geçirmedim.

 

Sizlerinde bileceği üzere dosya da önce sanık yapıldım, sonra aynı davadan farklı sebeplerle iki kez tutuklandım. Sonraki süreçte de dışarıdaki tanıdıklarım şike ve benzeri davalarla peş peşe tutuklanarak,cezaevlerine gönderildiler. Daha sonrasında ise Ergenekon’dan mahkum ettikleri yetmezmiş gibi 27 cinayetle ilgili de Ankara ve Diyarbakır Özel Yetkili Başsavcı vekilliklerine hakkımda suç duyurusunda bulundular.

 

Bence işin en komik yanı laikliği savunan bir grup 1998 senesinde cemaatle ilgili yalan ifade vermemi istemişti. Yukarda anlattığım gibi bunu reddettim. On sene sonrasında ise dini temelleri olduğunu söyleyen cemaat, gücü ele geçirince onlarda askerlerin aleyhine yalan ifade vermemi istediler(Yani geçen bunca zamanda değişen hiçbir şey olmamış).”

sedat peker
sedat pekerden cemaat açıklaması

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Türkiyeİstihbarat Takip İçin
TÜRKİYE İSTİHBARAT TAKİP